Kostel Umučení sv. Jana Křtitele Semily

Český ráj

Benešovská
Semily, 513 01

Kostel Umučení sv. Jana Křtitele v Semilech je jednou z nejstarších semilských památek.
Kostel Umučení sv. Jana Křtitele patří k nejstarším stavbám v Semilech. Postaven byl v roce 1727 v místech kostela dřevěného, který shořel při velkém požáru města v roce 1691. Základní kámen však byl položen již v roce 1723. Při jižní zdi kostela se nachází Socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1756 z dílny sochaře A. Suchardy. Tato socha však původně stála na dnešním Riegrově náměstí, přemístěna byla v roce 1920.

Církevní památky: kostely