Kostel sv. Jakuba Většího

GSM: +420 736 148 567
E-mail: dekanstvi.mh@seznam.cz
Web: www.dekanstvimh.cz

Farní barokní kostel svatého Jakuba pochází z roku 1726. Byl zbudován na místě staršího gotického kostelíka. Po předchozí domluvě je možný výstup na věž kostela.

Na zrušeném hřbitově  v okolí kostela jsou dochovány nejcennější náhrobky, mezi kterými je i náhrobek známého mecenáše Vincence z Valdštejna (bratr Albrechta z Valdštejna) a empírová deska Alžběty Kollerové, matky rakouského vojevůdce z napoleonských válek.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Jakuba, Mnichovo Hradiště