Kostel sv. Františka z Pauly, Albrechtice v Jizerských horách

Kostel sv. Františka z Pauly, autor: Milan Drahoňovský

Jizerské hory

Albrechtice v Jizerských horách, 468 43

Kostel byl původně zasvěcen sv. Vavřinci. Teprve poté, co patronát převzal hrabě Desfours, byl zasvěcen Františku de Paula.

Na hlavním oltáři je obraz sv. Františka de Paula a po jeho stranách dřevořezby sv. Václava a sv. Víta z konce 18. století. V postranních oltářích je obraz sv. Vavřince a socha Panny Marie. Rokoková kazatelna pochází z 18. století. Kazatelna i křtitelnice jsou dokladem značného rozmachu řezbářského řemesla té doby. Jediný zachovalý zvon pochází ze 17. století a byl sem přenesen v roce 1784 z Mladé Boleslavi. Krásný skleněný lustr připomíná, že jsme v oblasti s bohatou sklářskou tradicí.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Františka z Pauly, autor: Milan Drahoňovský