Kostel sv. Františka z Assisi, Turnov

Český ráj

náměstí Českého ráje
Turnov, 511 01

Kostel sv. Františka leží v horní části náměstí Českého ráje.

Byl postaven v polovině 17. století Maxmiliánem z Valdštejna. V letech 1707 a 1803 byl objekt dvakrát zničen ohněm. Svou nynější podobu získal během poslední přestavby v letech 1803-22. Průčelí kostela zdobí portál s kamenným erbem rodu Valdštejnů a ve výklenku nad ním můžeme vidět sochu sv. Františka z Assisi.

Prohlídky turnovských kostelů
V průběhu letních prázdnin, v měsících červenci a srpnu se každé pondělí a středu konají prohlídky turnovských kostelů s průvodcem. Seznámíte se s historií chrámu Narození Panny Marie, kostela sv. Mikuláše a kostela sv. Františka z Assisi a dozvíte se i mnoho zajímavého o městě Turnově. Prohlídky zajišťuje Regionální turistické informační centrum na náměstí Českého ráje.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Františka z Assisi, autor: Jan Čelikovský