Kostel sv. Františka z Assisi, Tanvald

Jizerské hory

Tanvald, 468 41

Web: www.tanvald.cz

Kostel z roku 1901 stojí v městské části Šumburk. Základní kámen k jeho stavbě byl položen v roce 1899.

Kámen obsahuje zaletovanou schránku se zakládací listinou, stavebními plány a korespondencí vztahující se ke stavbě. Jméno Františka z Assisi nese kostel od roku 1918. Do té doby nesl název Jubilejní kostel císaře Františka Josefa I. Zvony z věže byly za druhé světové války konfiskovány. V roce 1993 získal kostel dva nové zvony. Kostel sv. Františka z Asissi se stal chráněnou kulturní památkou a dominantou se města.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Františka z Assisi, Tanvald