Kostel sv. Filipa a Jakuba

Kostel sv. Filipa a Jakuba, autor: Milan Drahoňovský

Český ráj

Všeň, 512 65

Gotický farní kostel sv. Filipa a Jakuba tvoří dominantu obce Všeň.

Jeho založení je spojeno se samým vznikem obce. Současná podoba kostela je výsledkem přestavby po požáru v roce 1832. Věž je dole osmiboká, v horní části přechází ve čtyřbokou. Kostelní schodiště zdobí soubor šesti pískovcových plastik z dílny barokních sochařů Jelínků z Kosmonos. Svátek apoštolů Filipa a Jakuba, jimž je kostel zasvěcen je oslavován tradiční poutí vždy 1. květnovou neděli.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Filipa a Jakuba, autor: Milan Drahoňovský