Kostel sv. Filipa a Jakuba, Roztoky u Jilemnice

Kostel sv. Filipa a Jakuba, autor: Milan Drahoňovský

Krkonoše

Roztoky u Jilemnice, 512 31

Barokní kostel sv. Filipa a Jakuba pochází z roku 1728. Uvnitř najdeme bohatě zdobený oltář se sochami světců a dřevorytinu jilemnického zámku.

Z historických pramenů se dozvídáme, že kostel stával v dolní části obce na vysokém návrší a byl již v roce 1384 spravován vlastním farářem. V době husitských bouří byl dřevěný kostel spálen a později znovu postaven.

Církevní památky: kostely