Kostel sv. Bartoloměje, Hrádek nad Nisou

Kostel sv. Bartoloměje, Hrádek nad Nisou, autor: Milan Drahoňovský

Lužické hory a Žitavské hory

Hrádek nad Nisou, 463 34

Kostel sv. Bartoloměje se nachází na náměstí v Hrádku nad Nisou.

Dnešní stavba ale pochází až z roku 1466, protože původní kostel padl za oběť husitským válkám. Renesančně byl přestavěn v roce 1586, věž byla postavena v letech 1670 - 73 a dnešní barokní podoba přišla v roce 1764. Na čtyřech klenebních polích uvnitř kostela jsou fresky z roku 1766 od J. V. Spitzera. Hlavní oltář je stejně jako většina vybavení barokní. Pochází z roku 1776 a nese obraz sv. Bartoloměje od I. Raaba. Ve věži kostela jsou tři zvony, nejstarší z roku 1575 a dva nové z roku 2000.

Církevní památky: kostely

Kostel sv. Bartoloměje, Hrádek nad Nisou, autor: Milan Drahoňovský