Kostel Proměnění Páně, Josefův Důl

Kostel Proměnění Páně Josefův Důl, autor: Karel Stuchlík

Jizerské hory

Josefův Důl, 468 44

Jednolodní pseudogotický kostel Proměnění Páně v obci Josefův Důl byl postaven v letech 1862 - 1865.

Z vnitřního zařízení jsou nejcennější tři oltářní obrazy od Wilhelma Kandlera. V roce 1996 byl kostel nově vymalován a znovu vysvěcen. V parku u kostela se nachází pomník Gustava Leutelta, který byl obnoven v roce 1994 z podnětu společnosti G. Leutelta v SRN.

Církevní památky: kostely

Kostel Proměnění Páně Josefův Důl, autor: Karel Stuchlík