Kostel Navštívení Panny Marie, Bozkov

GSM: +420 734 690 766
E-mail: farnostbozkov@email.cz
Web: www.farnostbozkov.cz

Kostel s vyhlídkovou věží a vzácnou gotickou plastikou madony nazývanou místními Královnou hor.

Nynější stavba pochází z roku 1693 a byla postavena z podnětu vrchnosti - hraběnky Marie Polyxeny Desfoursové. Z původního kostela se po řádění švédských vojsk zachovala pouze socha Panny Marie, která byla ukryta na zámku Hrubý Rohozec. Dosud je předmětem úcty věřících, kteří sem přicházeli o poutích až v počtu 7000.

Kostel je z vnějšku střízlivý, zato uvnitř na venkovské poměry bohatě zdobený. Oltáře pocházejí z dílny Josefa Jelínka z Kosmonos z roku 1757. Celý strop lodi je vyzdoben výjevy na invokace Loretánské litanie, v presbytáři je pak výjev Navštívení P. Marie a zobrazeni proroci.

Věž kostela je vysoká 49 metrů a jsou v ní zavěšeny 3 zvony, z nichž původní je z roku 1555 a nese reliéf bozkovské Madonny. Vyhlídkový ochoz je zpřístupněn veřejnosti.

Červenec - Srpen Út - Ne -

Církevní památky: kostely