Kostel Narození sv. Jana Křtitele, Kamenický Šenov

Lužické hory a Žitavské hory

Kamenický Šenov, 471 14

Telefon: +420 487 712 024

Římskokatolický farní kostel Narození sv. Jana Křtitele byl postaven v letech 1715 až 1718 v barokním slohu.

Až do roku 1939 byl pod patronátem rodu Kinských. Uvnitř kostela je umístěna zdařilá kopie obrazu Leonarda da Vinci „Poslední večeře Páně“ od děčínského malíře F. Hochekbera. Zajímavá je i nástropní malba dle předlohy A. Müllera. Lustry jsou z roku 1869 od místní firmy Elias. Na přilehlém hřbitově najdeme empírové figurální náhrobky z 19. století.

Církevní památky: kostely

Kostel Narození sv. Jana Křtitele, autor: Milan Drahoňovský