Kostel Narození Panny Marie, Trutnov

Kostel Narození Panny Marie, Trutnov, autor: Daniel Balogh

Krkonoše

Trutnov, 541 01

Kostel Narození Panny Marie je dílem vídeňského stavitele Leopolda Niedereckra. Jedná se o pozdně barokní stavbu s klasicistními a rokokovými prvky.

Charakteristickou siluetu kostela tvoří 64 m vysoká věž s cibulovitým zakončením. Hlavní oltář chrámu pochází z roku 1784, po obvodu klasicistní chrámové haly je umístěno devět postranních oltářů. Kazatelna je zdobena náboženskými reliéfy z roku 1864. Kostel v minulosti zdobily také nástropní malby s biblickými motivy, které však byly bohužel později zabíleny. Od roku 1991 má kostel čtyři nové zvony, v roce 1994 byla dokončena několikaletá generální rekonstrukce kostela.

Zdroj foto: Město Trutnov, www.trutnov.cz

Církevní památky: kostely