Frýdlantsko

Horní Řasnice, 464 01

Původně raně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie pochází ze 14. století.

Gotický původ kostela Početí Panny Marie, je v dnešní době znát v klenbě presbytáře i na vítězném oblouku a je potvrzen nejstarší zmínkou v míšeňských církevních zápisech z roku 1346. V 18. století byl barokně přestavěn, další úpravy a přístavby byly prováděny v 19. století.

Mariánská kaple z počátku 18. století je zasvěcena Panně Marii Sněžné.

Církevní památky: kostely

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Horní Řasnice, autor: Milan Drahoňovský