Kostel Českobratrské církve Evangelické, Děčín

České Švýcarsko

Děčín, 405 02

Evangelický kostel Českobratrské církve se nachází v Teplické ulici v Děčíně. Jedná se o jednolodní stavbu, které dominuje vysoká věž zakončená špičatou střechou.

Postaven byl v roce 1884 v pseudorománském stylu s pseudogotickými prvky podle plánu G. L. Moeckela stavitelem W. Nickelem. Základní kámen evangelického kostela položili Podmokelští u příležitosti stého výročí tolerantního patentu. 15. ledna 1923 se zde uskutečnila přednáška Alberta Schweitzera o Lambaréně a varhanní koncert. Kostel je dnes chráněnou kulturní památkou.

Církevní památky: kostely