Frýdlantsko

Bulovka, 464 01

Kostelík sv. Archanděla Michaela byl několikrát přestavován až do dnešní, velmi malebné podoby. Při vchodu je zazděna hlavička středověkého trpaslíka, pravděpodobně pozůstatek náhrobku.

Kamenná podoba kostela vznikla přestavbou v roce 1720-1724 a mohutná čtyřboká věž byla přistavěna roku 1738. Věž byla v roce 1800 opatřena hodinami, roku 1909 byly veřejnou sbírkou pořízeny věžní hodiny nové. Chloubou kostela je ve věži umístěný původní velký zvon. Střední a malý zvon byly bohužel ve válečných dobách přelity do kanónů.

U bulovského hřbitova je velký kamenný kříž, který byl vysvěcen 4. října 1886. Kaplička u cesty prošla v nedávné době rekonstrukcí.

Církevní památky: kostely