Kaplička na Mariánské hoře, Albrechtice v Jizerských horách

Kaplička na Mariánské hoře, autor: Milan Drahoňovský

Jizerské hory

Albrechtice v Jizerských horách, 468 43

Již v 16. století byla v Albrechticích zbudována kaple pro sošku Panny Marie nalezenou místním rodákem panem Bittnerem.

Od té doby byla vroucně uctívána obyvateli z celého okolí. V nedávných desetiletích ale nastalo období, kdy se na úctu k Panně Marii na tomto místě zapomnělo. V roce 1990 však byla obnovena tradice pouti ke kapličce na Mariánské Hoře. V květnu 1994 byla kaplička poničena a milostná soška Panny Marie odcizena. Místními farníky byla zrekonstruována nová socha Panny Marie a při následující Mariánské pouti v roce 1995 byla kaplička znovu vysvěcena.

Poloha: na Mariánské hoře, nedaleko Albrechtic v Jizerských horách

Církevní památky: kaple