Kaple sv. Volfganga, Jablonné v Podještědí

Lužické hory a Žitavské hory

Zdislavy z Lemberka
Jablonné v Podještědí, 471 25

Nejstarší dochovanou stavbou v Jablonném v Podještědí je gotická kaple sv. Volfganga.

Kaple byla původně postavena v gotickém slohu, ale v 16. století byla renesančně přestavěna. Je jednou z nejstarších dochovaných staveb ze 13. století. V průčelí budovy je kamenný portál se znakem Pachtů z Rájova z roku 1770.

Kaple byla městem v roce 1961 zrestaurována a přizpůsobena jako pohřební smuteční síň pro město a okolí.

Kapli sv. Volfganga poznáte podle stavby s věžičkou a s grafitovou rustikou.

Církevní památky: kaple