Kaple sv. Jana Nepomuckého, Rumburk

Kaple sv. Jana Nepomuckého

Lužické hory a Žitavské hory

Rumburk, 408 01

Kaple byla postavena v letech 1775 až 1777 podle návrhu stavitele J. Hoffmanna.

V roce 1775 byl položen základní kámen této stavby, který byl umístěn pod budoucím oltářem. V roce 1860 byla kaple opravena a dostavěna do dnešní podoby.

V průběhu doby se měnilo využití kostela, který sloužil např. jako sýpka na obilí, zahradnictví, ale také jako výletní hostinec. Dnes je modlitebnou evangelické církve.

Církevní památky: kaple

Kaple sv. Jana Nepomuckého