Krkonoše

Harrachov, 512 46

Vedle budovy harrachovské sklárny se nachází kaple sv. Alžběty, ve které je umístěn unikátní skleněný zvon.

Skleněný zvon nechal ve zdejší sklárně v roce 1916 odlít Julius Klinger. Zvon je 50 cm vysoký a váží 10 kg. Nad svým portálem nese znak rodu Harrachovců – tři paví pera. V kapli je také umístěn oltář s benátskými zrcadly a interiér dále zdobí bohatě zdobená vitrážová okna.

Poloha: vedle budovy harrachovské sklárny Novosad.

Církevní památky: kaple

Kaple sv. Alžběty, Harrachov, autor: Milan Drahoňovský