Kaple Navštívení Panny Marie, Chotovice

Kaple Navštívení Panny Marie, autor: Milan Drahoňovský

Lužické hory a Žitavské hory

Chotovice, 473 01

Výstavba kaple Navštívení Panny Marie v Chotovicích začala roku 1776. Vysvěcena byla v létě následujícího roku.

Zvon pro kapli byl přemístěn z místní dřevěné zvonice, pro kterou byl v roce 1726 původně odlit. Varhany byly postaveny v roce 1831 Augustinem Lehmannem z Krásného Pole.

Církevní památky: kaple

Kaple Navštívení Panny Marie, autor: Milan Drahoňovský