Harrachovská hrobka sv. Kříže, Horní Branná

Harrachovská hrobka sv. Kříže, Horní Branná, autor: Milan Drahoňovský

Krkonoše

Horní Branná, 512 36

Harrachovská hrobka sv. Kříže je ve střední Evropě ojedinělou stavbou postavenou v byzantském a renesančním slohu.

Hrobka byla vysvěcena v roce 1870, tvoří ji dva souosé pravidelné osmiboké hranoly o nestejné výšce. V roce 1875 sem byly z kaple sv. Aloise přeloženy rakve dříve zemřelých členů hraběcího rodu Harrachů. Dnes je hrobka využívána jako obřadní síň.

Církevní památky: ostatní