Farní kostel sv. Fabiána a Šebestiána, Zákupy

Máchův kraj

Mimoňská 228
Zákupy, 471 23

Farní kostel sv. Fabiána a Šebestiána je pozdně gotická stavba pocházející z let 1550-1562.

V roce 1863 byla upravena v pseudogotickém stylu. Po obou vnějších stranách chrámového objektu jsou zasazeny kamenné náhrobky a epitafy z období od renesance až do 19. století. V hrobce před hlavním oltářem je pohřbeno 23 příslušníků rodu Berků z Dubé. Nalézá se zde též hrob Anny Marie Františky vévodkyně Toskánské a jejího manžela.

V současné době se zde slouží pravidelně mše v neděli v 8:30 hodin. V kostele se příležitostně pořádají také  koncerty (např. o Vánocích).

Církevní památky: ostatní

Farní kostel sv. Fabiána a Šebestiána, Zákupy, autor: Milan Drahoňovský