Fara a kalvárie ve Sloupu v Čechách

Fara ve Sloupu v Čechách, autor: Milan Drahoňovský

Lužické hory a Žitavské hory

Sloup v Čechách, 471 52

Patrová budova fary stojí vedle kostela sv. Kateřiny. Jedná se o pozdně barokní patrovou stavbu s mansardovou střechou.

Byla postavena v letech 1784-1786 na místě starší dřevěné budovy. V jejím sousedství je barokní sousoší Kalvárie z roku 1740. Sousoší stojí na vysokém podstavci s reliéfem scény z utrpení Ježíše Krista, pochází z dílny Antonína Brauna.

Církevní památky: ostatní