Chrám sv. Petra a Pavla, Mělník

Kostel sv. Petra a Pavla, Mělník

Máchův kraj

Mělník, 276 01

Kostel sv. Petra a Pavla je jednou z dominant Mělníku.

Kostel sv. Petra a Pavla s vysokou věží je považován za součást hradu a později zámku, přestože byl postaven až o století později.

Původní kostel byl románský, patřily k němu dvě věže, z nichž jedna se dochovala dodnes. Ve 14. století byl kostel goticky přestavěn. V letech 1911-1913 se Kamil Hilbert ujal celkové rekonstrukce kostela a mimo jiné nechal dostavět věž do dnešní podoby.

Církevní památky: kostely