Barokní sousoší v Jiříkově

BAROKNÍ SOUSOŠÍ, JIŘÍKOV

Šluknovsko

Jiříkov, 407 53

Na náměstí v Jiříkově, poblíž budovy městského úřadu, stojí barokní sousoší sv. Karla Boromejského, sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriána z roku 1760.

Sousoší nechala postavit na své náklady místní občanka Theresia Schmied. Na kartuši podstavce, je vytesaný latinský nápis "Divis Famae, Petis et Futelaribus Venisque Auxilialiatoribusstructa" což znamená "Toto sousoší je věnováno k přímluvě u Boha ve věcech požárů, morových ran a pomluv."

Církevní památky: ostatní