Barokní sousoší Panny Marie, Cvikov

Lužické hory a Žitavské hory

Cvikov, 471 54

Před kostelem sv. Alžběty stojí barokní sloupové sousoší Panny Marie z roku 1697. Původně stálo na náměstí před radnicí, později bylo přemístěno na konec Hrnčířské uličky a po renovaci v roce 1996 bylo přestěhováno ke kostelu.

Je to pískovcové sousoší na trojhranném podstavci s ústřední sochou Panny Marie a sochami sv. Václava, Jana Evangelisty a sv. Šebestiána.

Církevní památky: ostatní

Barokní sousoší Panny Marie ve Cvikově