Zbytky hrádku Stará hrada

Český ráj

Příhrazy
Příhrazy, 294 11

Zbytky hrádku s názvem Staré hrady nebo Stará hrada se nachází 2 km jižně od Žďáru. První zmínka o objektu je ze 13. století.

Stával zde dřevěný hrádek po němž zůstaly některé artefakty. Příkop sekaný ve skále, je asi 10 metrů široký, ale je nejasně patrný. Do dnešní doby nám nejsou známi stavitelé a pozdější držitelé hradu, který zřejmě zapadal do pásu skalních hradů v oblasti vrchu Mužský jako je Klamorna, Drábské Světničky a Hynšta.

Přístup je umožněn po červené turistické značce z Příhraz ke Drábským Světničkám. V okolí se nachází větší množství pseudokrasových jevů na skalních výchozech, stěnách a věžích.

Hrady a zříceniny hradů: zříceniny hradů

stara Hrada