Zámek Stvolínky (nepřístupný)

Zámek Stvolínky

Máchův kraj

Stvolínky, 471 02

Zámek byl postaven v rozmezí let 1655-64. Při stavbě byla využita stará gotická tvrz a starší renesanční stavby. Majitelem panství byl Adam Hrzán z Harrasova.

Později zámek dostavěli litoměřičtí biskupové. Čtyřkřídlá barokní budova je dodnes zčásti obklopena původním příkopem a bezpochyby ukrývá cenné pozůstatky původní gotické tvrze i renesanční přestavby.

Zámek stojí v jihozápadní části obce hned vedle kostela nad svahem k Bobřímu potoku. Památka prochází postupnou rekonstrukcí a není běžně přístupná veřejnosti. Každým rokem se tu však konají Dny otevřených dveří.

Poloha: 3 km východně od města Kravaře

Zámek Stvolínky