Zámek Jičíněves (veřejnosti nepřístupný)

Zámek Jičíněves, autor: Jiří Morávek

Český ráj

Jičíněves 1, 507 31

GSM: +420 773 593 769
Web: www.schlik.eu

Zámek v Jičíněvsi dal postavit František Josef Schlik, nedaleko původní tvrze. Jednalo se o barokní třípatrový zámek čtvercového půdorysu. Nyní lze zámek vidět pouze zvenčí, vnitřek není přístupný veřejnosti.

Později byl zámek rozšířen o kapli sv. Antonína Paduánského a sv. Kříže. Zvláštní dispozici dotváří velký ústřední blok a hospodářské budovy, které uzavírají čestný dvůr. V zámeckém parku, upraveném v anglickém stylu, se zachoval empírový pavilón z 19. století.

Zámek dnes užívá rodina Schliků. Veřejnosti není zámek přístupný.

Zámek Jičíněves

Zámek Jičíněves, autor: jan špelda