Zámek Horní Libchava

GSM: +420 724 279 514
E-mail: princezninodivadlo@gmail.com
Web: www.pohadkovy-zamek.cz

Renesanční zámek postavil po roce 1574 Jindřich z Vartemberka. Pozdější úpravy neměly zásadní charakter. Zámek sloužil jako rezidence velkopřevorů maltézského řádu.

Adaptace v letech 1930-31, provedená pro majitele Josefa Vraného, nebyla bohužel příliš citlivá.

V roce 2010 koupil zámek současný vlastník, pan Oldřich Kilián a zpřístupnil ho veřejnosti. Vzhledem k tomu, že na zámku chyběl inventář, rozhodl se pan Kilián využít svých fotografií a sbírek domorodých předmětů a vybudoval zde jedinečnou etnografickou expozici.

Pro turisty jsou připraveny dva historicko - cestovatelské okruhy.

První, menší okruh vás provede etnografickou výstavou a dozvíte se zde vše o dobrodružstvích Oldřicha Kiliána.

Druhý, větší okruh je určen historickým nadšencům a vede celým zámkem (včetně malého okruhu).

Jednou za dva týdny se zde v sobotu (s výjimkou letních prázdnin) konají tematicky zaměřené odpolední akce pro děti. Připravena je prohlídka zámku s princeznou, pohádka, tvořivé dílničky.

O letních prázdninách každé druhé pondělí se mohou děti těšit na pohádku a tvořit v dětské dílně.

Poloha: 5 km SV od České Lípy

Přehled kulturních akcí: Kulturní akce zámku Horní Libchava

Malý okruh je možné navštívit během pohádkových pondělků, po domluvě kdykoliv v roce. Velký okruh je možné navštívit pouze po telefonické domluvě. Historické prohlídky lze domluvit na telefonním čísle 724 279 514.

Velký okruh (zahrnuje i běžný okruh)
Plné vstupné:200,00 CZK
Běžný okruh