Tajemná místa Jizerských hor - Skalní hrad v lesích Hemmrichu

Skalní hrad - pohled z vrcholu, autor: Renata van Vleet

Frýdlantsko

Oldřichov v Hájích, železniční stanice – naučná stezka Oldřichovské háje a skály – Nová cesta – Hřebenový buk (3 km) – Skalní hrad – skála Gorila – Oldřichovské sedlo, parkoviště, hostinec (5,5 km) – Oldřichov v Hájích, železniční stanice. Celkem 8 km.

Lesům v okolí Oldřichova v Hájích se odedávna říká Hemmrichu a navržený výlet jimi prochází. Můžeme ho podniknout v protisměru naučné stezky (zelené tvarové značení), na kterou dojdeme od železniční zastávky po modrých značkách (vlevo). Cestou k Hřebenovému buku nás čeká delší stoupání, od Skalního hradu nás stezka přivede k řadě horolezeckých skal. Nejnápadnější z nich je Gorila. Poté sestoupíme do Oldřichovského sedla, odkud můžeme pokračovat příjemnou lesní cestou vpravo od silnice (současně cyklotrasa) k železniční stanici. Výlet lze podniknout i z parkoviště v Oldřichovskému sedle; v tom případě doporučujeme opačný směr a železniční zastávku mineme.

Další informace na www.vilaizerina.cz

Skalní hrad - rozcestník, autor: Dana Tkáčová

Skalní hrad - rozcestník

Skalní hrad - vrchol, autor: Dana Tkáčová