Komárovský rybník, autor: Ondřej Holas

Český ráj

Branžež, 294 02

Typ zařízení: rybník, jezero, přírodní koupaliště
Vybavení: občerstvení, restaurace
Možnosti sportovního vyžití: půjčovna loděk a dalšího vybavení, hřiště, kurty, stolní tenis, plážový volejbal

Komárovský rybník se nachází v rekreační oblasti Branžež, Nová Ves.

Rybník byl dříve spíše rybářským centrem, dnes však už slouží více jako rekreační centrum západní části Českého ráje. Jeho písčité dno a dobrý přístup do vody jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Romantický obraz dokreslují pískovcové skály a jehličnaté lesy. K dispozici je několik pláží, kemping a tábořiště. Okolní terén je vhodný pro turistiku a cykloturistiku. Rybník leží pod Příhrazskými skalami na říčce Kněžmostce, 6 km východně od Mnichova Hradiště a je dobrým východištěm pro výlety do Žehrovských lesů a skal.

Rozloha: 53 ha