Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyhlídky v Klokočských a Betlémských skalách

Betlémské skály, autor: Luděk Antoš

Český ráj

Mírová pod Kozákovem, 511 01

Nádherné výhledy do údolí Jizery, na Besedické a Suché skály, Hamštejnský hřeben a Kozákov nabízejí vyhlídky v Klokočských a Betlémských skalách.

ZDENČINA  SKÁLA

Pokud zamíříte z Turnova po červené turistické značce směrem na Kozákov míjíme asi po 4 km odbočku ke Zdenčině skále (vyhlídce). Jedná se o vyhlídku na skále, ze které se vám otevírá nádherný pohled na údolí Jizery a na část Betlémských skal. Stojíme-li  na vyhlídce, přímo naproti se zdvíhá ostroh Chocholka, vpravo nad Jizerou vidíme přírodní rezervaci Bučiny u Rakous, dále vpravo přítok Jizery a přírodní památku Podloučky a úplně vpravo Hamštejnský hřeben. Za dobrého počasí je viditelný Ještěd a Jizerské hory.
(GPS 50°36'24.003"N, 15°11'35.256"E)

KLOKOČSKÉ  PRŮCHODY

Klokočské průchody jsou 70 metrů dlouhá, hluboká rozsedlina ve skalní stěně mezi  Klokočskými a Betlémskými skalami, nad obcí Klokočí. Na vrchol skalní stěny se dostanete z obce Klokočí, po červené značce, 70 metrů dlouhou soutěskou. Ve středověku zde vedla stará kupecká slezská cesta a dodnes můžete ve skalách spatřit kupecké značky. Po červené se pak dostanete dál po okraji Betlémských skal přes vyhlídku na Zdenčině skále až do Turnova. Pokud se z rozcestí nad Klokočskými průchody vydáte po žluté značce, můžete dojít k jeskyni Postojna, nebo přes skály po můstcích a schodištích na skalní hrádek Rotštejn. (GPS 50°36'3.775"N, 15°13'3.464"E)

Příloha

Fotogalerie

Klokočské skály, autor: Luděk Antoš

Klokočské skály

 
Betlémské skály, autor: Luděk Antoš

Betlémské skály

 
Betlémské skály, autor: Kudyznudy

Betlémské skály

 
Klokočské skály, autor: Mendřická

Klokočské skály

 
Klokočské skály, autor: Mendřická

Klokočské skály

 
 
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load