Horská chata Smědava - restaurace

Hejnice, 463 62

E-mail: info@smedava.com
Web: chatasmedava.cz

Horská chata Smědava leží v nadmořské výšce 847 m. n. m. u sezónně otevřené Smědavské silnice, na důležité křižovatce turistických tras v Jizerských horách.

Chata Smědava nabízí celoroční komfortní samoobslužné stravování s rozsáhlým výběrem vlastních specialit.Vnitřní kapacita je cca 110 míst, venkovní 120 míst na terase. Restaurace leží zhruba mezi vrcholy Jizera (1 122 m) a Plochým vrchem (939 m) v blízkosti Černých jezírek a rašelinišť Jizery, v nadmořské výšce 847 m u sezónně otevřené Smědavské silnice (následně Soušské silnice), která překonává hřeben Jizerských hor mezi Hejnicemi a osadou Souš u Soušské přehrady. Chata tvoří konečnou autobusového spoje z Hejnic, který sem přijíždí zhruba třikrát denně. První zmínka o chatě pochází z již roku 1814.

Leden - Prosinec Po - Ne 10:00 - 18:00

Vybavení podniku: terasa, zahrádka, salónek, parkoviště