Muzeum místní historie a výstavní síň Smržovka

Jizerské hory

náměstí T.G. Masaryka 1
Smržovka, 468 51

E-mail: kulturni.stredisko@smrzovka.cz
Web: www.smrzovka.eu

Muzeum a výstavní síň sídlí v prostorách ve smržovském Zámečku na náměstí T.G.Masaryka, číslo popisné 1. Tento zámeček nechal postavit hrabě Albrecht Maxmilián Des Fours jako letní sídlo pro panstvo.

Expozice muzea je tvořena dobovými předměty, fotografiemi a mapami, které zapůjčili či darovali místní obyvatelé i přátelé Smržovky. Jejím cílem je ukázat návštěvníkům historický vývoj města, poukázat na zajímavá místa a stavby a připomenout významné osobnosti Smržovky.

Muzeum se snaží přiblížit vývoj města a život jeho obyvatel v historickém kontextu. Proto jsou součástí výstavy i předměty denního použití, sportovní výstroj apod. Samozřejmě zde není opomenut ani místní průmysl a kultura.

Expozice se, s ohledem na využití dosud nezveřejněných dokumentů a exponátů, pravidelně obměňuje, nejčastěji u příležitosti místních výročí a oslav. Na správu muzea dohlíží Partnerský spolek Smržovka.

So 13:00 - 16:00
Návštěvu muzea mimo výše uvedenou dobu lze domluvit předem na tel. číslech: 483 369 325.

Muzeum vstupné
Plné vstupné:20,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:10,00 CZK
Dětské vstupné:10,00 CZK