Lužické hory a Žitavské hory

GSM: +420 776 240 370
E-mail: alice.chaloupkova@seznam.cz
Web: www.orloj-betlemy-chaloupka.cz

V hospodě U Kryštofa, kterou najdeme pod dřevěným kostelíkem přímo uprostřed vesnice, je umístěna zajímavá expozice betlémů.

Můžeme zde spatřit více než dvacet betlémů a jejich částí - od miniaturních až po obrovské, které zabírají dvacet metrů čtverečních. Nejstarší betlém pochází z roku 1846. Mezi nejzajímavější exponáty patří polovina původního Müllerova betlému v orientálním stylu a část tyrolského betlému Franze Pohla. Ten býval mechanický a nyní je postupně uváděn do pohybu. K vidění je zde také tzv. cikorkový betlém, jehož figurky se nacházely v cikorce. Zatím poslední betlém je šestnáct metrů dlouhý a v období Vánoc stojí pod širým nebem nedaleko hostince.

Leden - Únor -- zavřeno
Březen - Listopad So - Ne 13:00 - 16:00
Prosinec všechny dny v týdnu 10:00 - 16:00
Prosinec: Týden před vánočními svátky až do 1. ledna otevřeno denně od 13:00 do 16:00 hod. V lednu a únoru je muzeum zavřené.

Vstup
Plné vstupné:50,00 CZK
Dětské vstupné:15,00 CZK
Seniorské vstupné:25,00 CZK