Krkonošské muzeum - Augustiniánský klášter Vrchlabí – uzavřen – rekonstrukce

Telefon: +420 499 456 704, +420 499 456 708
E-mail: expozice@krnap.cz
Web: www.krnap.cz

Krkonošské muzeum Správy KRNAP prochází proměnou. Současné expozice Kámen a život a Člověk a hory nahradí Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku. Muzeum, které začátkem října 2017 uzavřelo veřejnosti své dveře, zůstane nepřístupné až do roku 2023. Augustiniánský klášter je významnou barokní památkou města. V současnosti sídlí v budově konventu Krkonošské muzeum při Správě Krkonošského národního parku.

Původní expozice Krkonošského muzea ve Vrchlabí byla slavnostně otevřena 28. dubna 1984. Expozice Kámen a život a Člověk a hory byly svého času špičkou muzejnictví v Česku. Navštívil ji více než 1 milion návštěvníků.

Nové Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku představí návštěvníkům příběh Krkonoš, a to s ohledem na jedinečnou přírodu i ve vztahu k soužití přírody a člověka.

Plánované otevření Návštěvnického centra KRNAP – rok 2023.

Výklad v cizím jazyce: angličtina, němčina, polština, holandština
Služby a vybavení:

Návštěvnické centrum KRNAP Vrchlabí, autor: Správa KRNAP