Fričovo muzeum, autor: Bohdan Dvořák

nám. K.V. Raise
Lázně Bělohrad, 507 81

Web: www.lazne-belohrad.cz/kultura/fricovo-muzeum

Muzeum vzniklo v roce 1904 z popudu věhlasného paleontologa, geologa a profesora zoologie na Karlově univerzitě, Dr. Antonína Friče, který se ve zdejších lázních léčil a často Bělohrad navštěvoval.

Budovu projektoval architekt Otto Tille, který ji vtiskl podobu antického chrámu. V průčelí jsou vsazeny mramorové desky se jmény vojínů padlých v l. světové válce.

Fričovo muzeum je v současné době veřejnosti nepřístupné. Do doby než budou vybudovány nové prostory, je v muzeu zřízena obřadní místnost.

Služby a vybavení: parkoviště, občerstvení

Fričovo muzeum, autor: Archiv: Fričovo muzeum

Fričovo muzeum, autor: Archiv: Fričovo muzeum