Železniční viadukt v osadě Karba

Karba, autor: Milan Drahoňovský

Máchův kraj

Karba, 471 01

V osadě Karba byl v roce 1898 postaven zajímavý železniční viadukt.

Stavba železnice tehdy ohrožovala přírodní rezervaci Peklo, a proto byl na nátlak vlastivědného spolku Excursions-Club a majitele pozemků hraběte Kinského připraven projekt na výstavbu viaduktu, který údolí překlenul nad osadou Karba. Trať byla otevřena v prosinci roku 1898. Ocelový železniční most s klenutými oblouky je 209 m dlouhý a 24 m vysoký. Byl navržen k ochraně jako technická památka.

Technické památky: památky spojené s železnicí

Karba, autor: Milan Drahoňovský

Karba