Železniční viadukt v Rychnově u Jablonce nad Nisou

Jizerské hory

Tovární
Rychnov u Jablonce nad Nisou, 468 02

Železniční viadukt byl postaven v roce 1856 jako součást železniční tratě Pardubice - Liberec.

Mohutným obloukem proťal rychnovskou kotlinu a obec tak získala svou dominantu. Rychnov je důležitým dopravním uzlem mezi Jabloncem, Libercem a Turnovem a právě důležitost železniční trati se promítla i do vlaky Rychnova právě v podobě viaduktu.

Technické památky: památky spojené s železnicí

Rychnov u Jablonce nad Nisou vlajka, autor: obec Rychnov u Jablonce n. N.

Rychnov u Jablonce nad Nisou vlajka