Obří sud Lázně Libverda

GSM: +420 792 279 903
E-mail: info@restauraceobrisud.cz
Web: www.restauraceobrisud.cz, https://www.facebook.com/obrisudlibverda/

Výletní restaurace je umístěna ve skutečném dřevěném sudu, ke které mu byla později přistavěna další budova. Stavba pochází z roku 1931.

Obří sud je výletní restaurace postavená roku 1931. Nechal ji vybudovat Stefan Hausmann, kterého inspiroval z Vídně dovezený Obří sud na Javorníku.

Restaurace je opravdu skutečný dřevěný sud postavený za necelý rok podle projektu frýdlantského stavitele Antona Luxe. Sud byl slavnostně otevřen 1. února 1931. Později byla k původnímu sudu přistavěna další budova.

Celý objekt prošel v sedmdesátých letech náročnou rekonstrukcí, která znamenala postupné rozložení samotného sudu a jeho opětovné sestavení z nového materiálu. Proto také trvala celé čtyři roky.

Samotný celodřevěný sud dosahuje výšky 11,40m, délky 14,15m a šířky 10,50m. Přímo v sudu je taneční sál a v sousední budově restaurace se salónkem. V okolí Obřího sudu můžete navštívit několik vyhlídek, které provází místní pověsti. Milovníky cyklistiky potěší nedaleká stezka Singltreku pod Smrkem. Samozřejmě nemůžeme opomenout ani dvoukřídlou kolonádu nebo klasicistní zámeček s Clam-Gallasovským erbem přímo v Lázních Libverda.

Poloha: Obří sud naleznete asi 1 km nad obcí, po pravé straně silnice směrem na Přebytek a Nové Město pod Smrkem, lze sem vystoupat i po schodech, jež začínají nedaleko kolonády v Lázních Libverda. Je odtud nádherný výhled na panorama severní části Jizerských hor obklopující obec.

Čt - Ne 11:00 - 19:00
Otevírací doba restaurace.

Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy, stání na kola, občerstvení, občerstvení
Technické památky: ostatní technické památky