Dřevěný krytý most, Bystrá nad Jizerou

GSM: +420 724 179 810
E-mail: obec@bystranadjizerou.cz
Web: www.bystranadjizerou.cz

Dřevěný krytý most přes řeku Jizeru, je zajímavou technickou památkou a byl postaven v roce 1922.

Jedná se o jeden z mála dochovaných podkrkonošských krytých mostů. Konstrukčně se jedná o most věšadlového typu. Na jednom z kvádrů kamenného pilíře je vytesán rok 1888, jde však nejspíš o datum vzniku předchozího mostu. I přes své stáří je most stále funkční a je využíván i osobními automobily.

Most je 24 m dlouhý, 3 m široký a 5 m vysoký.

Technické památky: ostatní technické památky

Dřevěný krytý most, Bystrá nad Jizerou, autor: Milan Drahoňovský

Dřevěný krytý most, Bystrá nad Jizerou