Krajská vědecká knihovna v Liberci

Liberec, 460 53

E-mail: library@kvkli.cz
Web: www.kvkli.cz

Budova Krajské vědecké knihovny byla postavena pod záštitou prezidentů ČR V. Havla a SRN R. Herzoga v letech 1996-2000 na místě synagogy zničené roku 1938, a proto je nazývána Stavbou smíření.

Mimo cca 1 300 000 svazků knih a jiných médií poskytuje řadu informačních a bibliografických služeb, elektronické databáze, přístup k internetu včetně Wi-fi sítě.

V knihovně můžete navštívit několik oddělení: Knihovnu pro děti a mládež, Všeobecnou knihovnu (beletrie a populárně-naučná literatura), Studijní knihovnu (časopisy a noviny, zahraniční literatura, regionální literatura) a Hudební knihovnu (CD-nosiče, notový materiál a hudební literatura)

Knihovna pořádá řadu akcí pro veřejnost: exkurze pro malé děti, studenty, seniory, vzdělávací pořady - přednášky, výstavy, autorské večery, pořady o hudbě, čtení.

Součástí této velké budovy je rovněž židovská modlitebna a kryté patrové parkoviště.

Služby a vybavení: volný přístup pro všechny, registrace pro zájemce, bezbariérový přístup, podzemní parkoviště, stání na kola, šatní skříňky, kavárna, čítárna denního tisku, WC.

Krajská vědecká knihovna nabízí svým klientům i WiFi připojení.

Po 9:00 - 19:00
Út 12:00 - 19:00
St - Pá 9:00 - 19:00
So 9:00 - 13:00