Domov Maxov – tkané výrobky z Horního Maxova

GSM: +420 602 728 822
E-mail: info@domovmaxov.eu
Web: www.domovmaxov.eu, www.jizerske-vyrobky.cz

Regionální produkt Jizerské hory – tkané výrobky.

Výrobky z ručního papíru, proutí a pedigu, tkalcovské výrobky, keramika, svíčky z včelího vosku z Horního Maxova

Domov Maxov

Sociálně terapeutické dílny jsou ambulantní službou, jejímž posláním je podpora osob s mentálním postižením v získávání pracovních a sociálních dovedností, umožňující plnější začlenění do běžné společnosti a naplňování potřeby užitečnosti. Pracovní program má charakter zácviku v tradičních lidových řemeslech.

Klienti chráněných dílen Domova Maxov – mládež i dospělí s postižením – se mimo jiné věnují práci v tkalcovské dílně, kde vyrábějí tašky, kapsy, polštáře a koberce z vlny a zbytků látek.

Ve všech dílnách (také keramické, grafické a košíkářské) klienti pracují s přírodními materiály a každý výrobek je originálem se stopou lidských rukou a osudů.

Možnost zakoupení

• v dílnách Domova Maxov
  • na jarmarcích v regionu
  • v knihovně/ infocentru ve Smržovce