Dřevořezby ze Smržovky – Lukáš Róka

GSM: +420 721 625 420
E-mail: lukasdakar@seznam.cz
Web: www.drevorezbyroka.com, www.jizerske-vyrobky.cz

Regionální produkt Jizerské hory – dřevořezby, dřevosochařství.

Výrobě dřevěných soch či plastik – DŘEVOSOCHÁNÍ se věnuji od roku 2009. Práce se dřevem je mi blízká. S motorovou pilou umím zacházet už od dětství. K sochám jsem se dostal náhodou, díky seznámení se sochaři, kteří tvořili svá díla pro vznikající arboretum v sousedství. Moje výrobky jsou převážně z tvrdého dřeva (buk, dub, jasan), které opracovávám tradičními postupy pomocí motorové pily a ručních dlát a doplňuji různými povrchovými úpravami.

Ve své tvorbě jsem se zaměřoval zejména na přírodní motivy, nyní se soustředím na účelové věci, jako jsou například zvoničky, a také na figurální tvorbu, na přání však zpracuji jakékoli téma. Moje díla nacházejí uplatnění v okrasných i užitkových zahradách, v interiérech či na dětských hřištích, nebo v parcích. Každý kus je originál.

úprava dřeva dlátem, autor: Lukáš Róka

úprava dřeva dlátem

úprava dřeva motorovou pilou, autor: Lukáš Róka

úprava dřeva motorovou pilou