Mariánskohorské boudy

Mariánskohorské boudy, autor: Milan Drahoňovský

Jizerské hory

Albrechtice v Jizerských horách, 468 43

Mariánskohorské boudy ležící v nadmořské výšce 843 m n. m. jsou dodnes oblíbeným cílem turistů.

Jedná se o pasteveckou enklávu krkonošského typu na Mariánskohorském hřebeni. Založena byla v roce 1705 a až do minulého století byla nazývána Fritzovy boudy. Dnes jsou zde čtyři horské chalupy a nově postavená služebna Správy chráněné krajinné oblasti Jizerských hor.

Mariánskohorské boudy, autor: Petr Velebil

Mariánskohorské boudy