Sklářské muzeum Nový Bor

Nový Bor, 473 01

E-mail: muzeum@novy-bor.cz
Web: www.glassmuseum.eu

Sklářské muzeum v Novém Boru existuje od roku 1893. Je umístěno v centru města v empírovém domě, jehož vývoj je úzce spjat s bohatou historií výroby a obchodu s českým sklem v oblasti Lužických hor.

Jeho sbírky představují výjimečný soubor exponátů reprezentujících řemeslnou zdatnost a výtvarný cit zdejších sklářů a rafinérů. Stálá expozice nabízí pohled na vývoj českého skla od 18. století do současnosti. Je obohacena modely dílen a ukázkami pracovních postupů.

V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, moderní a tradiční skleněnou bižuterii, katalogy muzejních výstav a odbornou sklářskou literaturu.

Expozice: stylový a technologický vývoj českého sklářství a krátkodobé výstavy věnované významným etapám sklářské historie, výtvarníkům, sklářským firmám a odborným školám.

Leden - Prosinec Út - Ne 9:00 - 17:00
- parkování pro osobní vozy na náměstí před muzeem (v neděli zdarma) - možnost uzamčení větší skupiny jízdních kol ve dvoře muzea

Plné vstupné:50,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:30,00 CZK