Skalní vyhlídka Popova skála

Popova skála, autor: Míra Chmela

Lužické hory a Žitavské hory

Hrádek nad Nisou, 463 64

Rozlehlá vrcholová skála izolovaného pískovcového vrchu leží na východním okraji Lužických hor. Srázné stěny jsou dostupné po železných schodech.

Z vrchu je krásný pohled na Lužické Hory a množství obcí v okolí. Přístup pěšky po značených turistických stezkách z Hrádku n. Nisou a Lvové. Autem je možno dojet pouze na parkoviště u restaurace na Dolním Sedle, dále asi 5 km pěšky.

Poloha: 3,5 km jihozápadně od Hrádku nad Nisou, 7,5 km severovýchodně od Jablonného v Podještědí.