Skalní vyhlídka Holubník

Holubník, autor: Milan Drahoňovský

Frýdlantsko

Hejnice, 463 62

Vrchol Holubník s vyhlídkovou skálou poskytuje velkolepý kruhový rozhled po okolních Jizerských horách.

Na plochém vrcholu Holubníku se ve výšce 1070 m nachází mohutné skalisko. Z této dominanty Hejnického hřebene je takřka kruhový výhled. Směrem na sever je pěkný rozhled na Frýdlantsko a směrem na jih na část Jizerských hor s Bedřichovskou přehradou. Na obzoru je možno vidět Ještědský hřbet. Jméno pochází od dnes již dávno zaniklého geodetického vyměřovacího zařízení, které svým tvarem připomínalo holubník.

Poloha: 5 km jižně od Hejnic

Holubník, autor: Zdenda Bouda