Skalní vyhlídka Hlavatice

Rozhledna Hlavatice, autor: Karel Hubač

Český ráj

Turnov, 511 01

Osamocená pískovcová skála se nachází na severním okraji Hruboskalské plošiny, nedaleko hradu Valdštejn, asi 2 km jižně od města Turnov.

Skála s nadmořskou výškou 380 m.n.m. je přístupná po 36 železných točitých schodech. Z jejího vrcholu je hezký výhled na okolní krajinu - Turnov, Kozákovský hřeben, Ještědský hřeben, Jizerské hory, Bezděz a Ralsko. Pro lepší orientaci je vyhlídka opatřena orientační tabulí.

Přístup: vyhlídka leží na trase Zlaté stezky Českého ráje mezi Turnovem a hradem Valdštejn.

Vyhlídka z Hlavatice na Turnov, autor: Luděk Antoš

Vyhlídka z Hlavatice na Turnov